Jak pečovat o bižuterii?

Bižuterie Epicky.cz je určena k dennímu nošení, materiály bižuterie ovšem z pravidla nemívají tak dlouhou životnost jako drahé kovy a je dobré držet se několika zásad, aby vám daný kousek vydržel co nejdéle.
Péče o bižuterii

Doporučujeme tedy dodržovat následující rady:

1) Bižuterie je určena k příležitostnému nošení, odkládejte jí tedy před spánkem, koupelí, mytím nádobí, sportem, uklízením či opalováním.

2) Nenechávejte bižuterii ve vlhku (např. v koupelně atd.). Vlhko obecně bižuterii velice škodí a její životnost rapidně klesá.

3) Nevystavujte bižuterii povětrnostním vlivům, zejména dešti, přímému slunci, sladké a slané vodě. (nenoste bižuterii k moři, lázním, saunám atd.)

4) Chraňte svou bižuterii před chemikáliemi zejména před kosmetickými či čistícími prostředky. (parfémy, krémy, laky na vlasy atd.)

5) Bižuterii ukládejte na tmavé a suché místo, ideálně do šperkovnice, odděleně tak, aby se o sebe šperky neodřely.

6) Některé bižuterní kovové části mohou časem získat patinu, která je přirozenou vlastností materiálu a tento proces zpravidla urychluje pot, proto nedoporučujeme nosit bižuterii při sportovních aktivitách.

Dodržování těchto několika rad, prodloužíte razantním způsobem životnost bižuterie, která vás bude hrdě provázet a dělat vám radost, po dlouhou dobu.

I přesto, že se budete držet našich rad, dojde časem k patrným známkám opotřebení, které jsou však přirozeným jevem běžného používání. Na běžné opotřebení bohužel nelze záruku vztahovat.